D-U-N-S Numarası Nedir?

Dun & Bradstreet’in dünya çapında firmalara atadığı “Data Universal Numbering System” D-U-N-S® Numarası, 450 milyondan fazla firma ve bu firmaların grup bağlantılarının kayıt altına alınmasını sağlayan numaralandırma sistemi olup, tüm dünyada geçerli firma kimlik numarası olarak da tanımlanmaktadır.

Özgün ve dokuz haneli olan D-U-N-S® Numarası, ticari kuruluşlar için güvenli bir kimlik kaydı sağlamakla birlikte; bir kuruluşun firma künye bilgilerini (firma adı, adresi, telefon numarası vb.) ve kurumsal firma ilişkilerini (merkez, şubeler, yan kuruluşlar vb.) içererek potansiyel iş ortaklarına işletme hakkında bilgi verir.

D‑U‑N‑S Numarasına, kredi verenler ve potansiyel iş ortakları tarafından, söz konusu firmanın gerçekte varlık gösterdiğini ve güvenilir olduğunu anlamaya yardımcı olmak için  sıklıkla başvurulur. Dünyanın önde gelen standart belirleyici organizasyonları tarafından da kullanılan D-U-N-S® Numarası, Avrupa Topluluğu, Birleşmiş Milletler ve ABD Federal Hükümeti gibi 50’nin üzerinde özel ve kamu kurumu tarafından da benimsenmiş olup kullanılmaktadır.

Dun & Bradstreet’in Türkiye’deki satış ve pazarlama haklarının tek temsilcisi CRIF Türkiye olarak 30 yılı aşkın süredir firmalara D-U-N-S Numarası hizmeti sunuyoruz.

rthgfbvc
Back to top of page