Günümüz küresel iş ortamında, firmaların güvenilir bir kimliğe sahip olması, iş ilişkilerinde rekabet avantajı elde etmelerinin temelidir.

DUNS Numarası Nedir?

DUNS Numarası, Dun & Bradstreet  tarafından sağlanan 500 milyondan fazla firma bilgisinin kayıt altına alındığı dokuz haneli bir numaralandırma sistemidir. Küresel anlamda geçerli firma kimlik numarası olarak kabul edildiğinden her firma için özgün bir DUNS numarası verilmektedir. Türkiye’de ise tek yetkili DUNS Numarası sağlayıcısı CRIF Türkiye’dir.

Neden Duns Numarası Kullanmalısınız?

  • Uluslararası Tanınırlık: DUNS Numarası, bir şirketin temel firma künye bilgilerini içerir. Örneğin; firma adı, adresi, telefon numarası vb. Böylece potansiyel iş ortaklarına şirket hakkında kapsamlı bir bakış açısı sağlar.
  • Uluslararası Kurum Sözlerşemleri için Gereklilik: DUNS Numarası, önde gelen standart belirleyici organizasyonlar tarafından kabul görmektedir. Avrupa Topluluğu, Birleşmiş Milletler ve ABD Federal Hükümeti gibi 50’nin üzerinde özel ve kamu kurumu tarafından benimsenmiş, uluslararası iş ilişkilerinde güvenilir bir referans haline gelmiştir.
  • Güvenilirlik Değerlendirmeleri: Uluslararası ihale başvuruları, Apple Developer, Google Developer gibi birçok alanda DUNS Numarası, güvenilirlik değerlendirmeleri için temel bir araçtır.

DUNS Numarası Nasıl Alınır?

DUNS Numarası almak oldukça basittir. CRIF Türkiye’ye dunstalep@crif.com e-posta adresinden başvuruda bulunarak kısa sürede özel bir DUNS Numarası edinebilirsiniz.

Sonuç olarak, DUNS Numarası işletmelerin küresel düzeyde tanınmasını sağlayan bir anahtardır. Bu benzersiz kimlik numarasını elde ederek, şirketinizin uzun vadeli başarısını güçlendirebilirsiniz.